Nasz oddech wpływa na naszą energię życiową. Im swobodniej oddychamy, tym łatwiej energia w nas przepływa. Więcej w nas emocji, pasji życia i chęci działania. Więcej odczuwamy, bardziej się angażujemy, pełniej żyjemy. Mamy lepszy i swobodniejszy kontakt z samym sobą i z innymi ludźmi. Chce nam się czerpać z życia pełnymi garściami.

Czasem jednak, na skutek różnych doświadczeń życiowych, zaczynamy tę energię przyduszać. Żeby mniej czuć, żeby nie bolało. Żeby się nie ujawnić, nie wyrazić, nie pokazać. Bywa, że tkwimy w takim napięciu latami. Wówczas mięśnie oddechowe stają się coraz bardziej sztywne, nasz oddech stopniowo się spłyca i zawęża, a nasza energia życiowa ulega stłumieniu. Mamy coraz mniej pasji, coraz mniej iskry w oku, coraz mniej nam zależy. Pogrążamy się w niemrawości i marazmie.

Pracując z oddechem możemy odwrócić ten schemat. W czasie tego warsztatu doświadczymy łagodnego zanurzenia w odczuwaniu swojego oddechu, ciała i emocji. Dotkniemy naszych wzorców oddechowych i tego, co się pod nimi kryje. Będziemy stopniowo otwierać, poszerzać i uwalniać oddech, pozwalając naszej energii swobodniej przepływać.