OBUDŹ SWÓJ GŁOS – WARSZTATY WOKALNO-RUCHOWE

  • Jeśli chcesz odzyskać swój głos, wyrażać siebie poprzez dźwięk, improwizować i bawić się muzyką – te warsztaty są dla Ciebie.
  • Jeśli kochasz śpiewać lub uważasz, że Ci to nie wychodzi – zapraszam do eksperymentowania.
  • Może Twoi bliscy mówią, że fałszujesz? Odważ się, przyjdź i przemów własnym głosem. Bez oceniania, swobodnie i bezpiecznie. Poczuj, jak silny i piękny jest Twój głos. Nie jest wymagane doświadczenie muzyczne, wystarczy chęć poznawania swojego głosu.

Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku. Ich ideą jest docieranie do autentycznego głosu poprzez pracę z ciałem i oddechem. Poszukujemy dźwięków, które nie zawsze są ładne, ale za to prawdziwe. Odkrywamy, jak dobroczynne są dla nas śmiech, płacz i krzyk. Poprzez improwizację muzyczną, swobodny ruch, relaksację i zabawy z dźwiękami budujemy więzi w grupie. Uczymy się, że nasz głos może współistnieć z innymi, wyróżniać się, ale także wspierać i wnosić nową jakość.

Podczas warsztatów poznamy m.in. ćwiczenia oddechowe i rozluźniające, rozgrzewające głos i ciało. Będzie czas na improwizację i zabawę z dźwiękami. Nauczymy się też tradycyjnej pieśni z regionu Bałkanów.

Potrzebne będą: koce (mogą być przyniesione przez uczestników); wygodny strój, woda. Ćwiczymy boso, w skarpetkach lub w miękkich butach typu baletki. Sala pozwalająca na swobodny ruch (np. dla max. 16 uczestników – wystarczy sala lustrzana; dla większej liczby uczestników potrzebna duża sala).