Wieczór otwarty: WARSZTAT Medycyna Serca – Movement Medicine

„Tańczyć znaczy modlić się, medytować, stawać się jednym z większym tańcem, jakim jest wszechświat” – Jean Housto

Zapraszam na spotkania z naturą tańca, z naturą nas samach, z naturą naszego indywidualnego rytmu – zatańcz, usiądź w kręgu i korzystaj z darów odczuwania.

Serce jest organem czuciowym i wyrafinowanym centrum otrzymywania i przetwarzania informacji. System nerwowy w sercu (lub “mózg serca”) umożliwia mu naukę, zapamiętywanie i podejmowania decyzji funkcjonalnych niezależnie od kory mózgowej. Często reakcje, których nauczyliśmy się gdy byliśmy mali, z biegiem lat przestają nam służyć – posługujemy się nimi nadal bo są utożsamiane z bezpieczeństwem lub miłością. W medytacji i ruchu zadamy sercu stare pytana w nowy sposób by rozbudzić w nas ciekawość, by usłyszeć, a może odczuć, to co jest. Zapraszam na wieczór podążania za głosem własnego serca.

Inspiracją w podróży odkrycia kierunku własnej medicine serca będzie mapa Movement Medicine.

Movement Medicine to praktyka świadomej obecności. To ekstatyczny taniec, praca z ciałem, uważność i uzdrawiający ruch, który pomaga czuć, że żyję, Praktyka ta wspiera w uwolnieniu napięć w ciele oraz osiąganiu równowagi miedzy ciałem, sercem, umysłem i duchem. Daje dużo radości i odblokowuje pokłady kreatywności i energii.  Pomaga nie bać się być sobą i śmielej kreować i realizować własne marzenia. W tym tańcu odnajdujemy połączenie z wieloma ośrodkami wsparcia – przodkami, żywiołami, naturą