Biodanza System Rolando Toro  to system ruchu mający na celu integrację i rozwój osobisty oraz połączenie z życiem i z jego wszystkimi formami wyrazu. Jest oparty na uniwersalnych prawach, które mają na celu ochronę życia i zdrowy rozwój człowieka.

Biodanza SRT to metoda która pracuje na potencjale ludzkim.Wykorzystuje metodę autorską jej twórcy, prof. Rolando Toro i poprzez specjalnie stworzone ćwiczenia, specjalnie dobraną muzykę i spotkania które zachodzą pomiędzy uczestnikami zajęć  stymuluje silne strony każdego uczestnika zajęć. Bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, pokazując je, dając im wartość i możliwość ekspresji.

Efekty Biodanzy są widoczne i odczuwalne i przenosimy je jako efekt do codziennego życia. Czujemy sie radośniejsi, chętniej podejmujemy nowe wyzwania i szukamy nowych rozwiazań. Łatwiej wchodzimy w kontakt z innymi osobami i słuchamy swoich potrzeb.

Nad efektem tej metody prowadzone są badania naukowe (miedzy innymi w takich obszarach jak: stres, choroby demencyjne, opóźnienie procesów starzenia, podniesienie odporności, choroby onkologiczne), na całym świecie, na różnych grupach regularnie ćwiczących Biodanzę.

Zamiast „myśleć” o życiu, spróbujmy poczuć życie. We wszystkich rytmicznych pulsacjach i emocjonalnych harmoniach. Według prof Rolando Toro, twórcy systemu Biodanza możemy tak na prawdę poznać siebie tylko poprzez kontakt z drugą osobą.

W czasie zajęć będziemy przeglądać się w sobie nawzajem, aby poczuć naszą esencje i pełnię ekspresji naszej osobowości.