BONK EDYTA

TERAPIA TAŃCEM, WYTAŃCZ STRES, TAŃCE ŚWIATA

TERAPIA TAŃCEM, WYTAŃCZ STRES, TAŃCE ŚWIATA

 

Edyta Bonk – psycholog, nauczyciel akademicki Uniwersytetu SWPS, certyfikowany Terapeuta Tańcem (2010 r. PSCH w Poznaniu przy Polskim Teatrze Tańca), instruktor improwizacji  tanecznej i symboliki ciała, od 2002 roku prowadzi zajęcia terapii tańcem dla różnych grup: kobiet (Progressteron), seniorów (UTW), młodzieży (studencie, Monar), dzieci (domy dziecka, szkoły, przedszkola), kursy instruktorskie dla nauczycieli i animatorów (Klanza) oraz w biznesie.

 

TERAPIA TAŃCEM

Podczas warsztatu będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Co to jest Terapia Tańcem, Choreoterapia, Psychoterapia Tańcem? Jakie jest jej źródło? Dla kogo i po co? Jak przebiegają zajęcia Terapii Tańcem? Zajęcia będą miały charakter praktyczny, doświadczalny z elementami edukacyjnymi. Będziemy pracować w grupie, w parach oraz indywidualnie. Wiek i kondycja nie mają znaczenia.

WARSZTAT Terapia Tańcem – sobota, godz. 8.00 – 9.30, sala nr 3

 

TAŃCE ŚWIATA

Zapraszam do wspólnej tanecznej podróży po różnych pierwotnych i tradycyjnych zakątkach świata. Przez wschodnie tańce z Rosji, bogactwo południowych tańców greckich, bałkańskich, i afrykańskich, po zachodnie kroki z Francji, Niemiec, Irlandii i Anglii.

Będziemy tańczyć w kręgu, korowodzie i rzędach. W prostych krokach zapoznamy się tradycją danego regionu, poznamy bogatą symbolikę ciała.

Ale przede wszystkim odstresujemy się, rozruszamy ciała i nakarmimy dusze…

WARSZTAT Tańce Świata – sobota, godz. 9.45-11.15, sala nr 3

 

WYTAŃCZ STRES

Warsztaty z terapii tańcem to praca z ciałem, wykorzystująca elementy swobodnego tańca, muzykoterapii i relaksacji. Głównym celem  będzie przybliżenie tematyki stresu i radzenia sobie z nim. Taniec, co potwierdzają badania obniża napięcie, poziom depresji i lęków a także poprawia relacje międzyludzkie. Wpływa na wzrost samoświadomości – w tym kontroli  nad swoim ciałem, emocjami i myślami.  Ćwiczenia ruchowe będą przeplatane ciekawostkami o stresie.

WARSZTAT Wytańcz stres – sobota, godz.11.30 – 13.30, sala nr 3