DARMAS „HANIA” – MILABO

MILABO– holistyczna praca z ciałem i duszą

MILABO – holistyczna praca z ciałem i duszą

Holistyczna przestrzeń założona przez siostry Hanię (Anię) i Magdę Darmas.
Poprzez różne formy pracy z ciałem odnajdujemy spokój i wyciszenie umysłu, dbamy o rozwój psychiczny, mentalny i fizyczny. Biorąc pod uwagę psychosomatyczne podejście zakładające ścisłe połączenie ciała i emocji, zmierzamy do pogłębienia świadomości obu powyższych dziedzin oraz do osiągnięcia pełnego zdrowia (fizycznego i psychicznego) i satysfakcji w życiu. Wierzymy w rozwój osobisty poprzez ruch, autentyczny kontakt z samym sobą, świadomość ciała, swojej niezwykłości i potencjału oraz poprzez przekraczanie swoich ograniczeń i słabości.
Prowadzimy praktykę jogi, medytacje, taniec ekstatyczny, warsztaty rozwojowe, tantryczne, choreoterapeutyczne dla kobiet, wyjazdy z jogą, tańcem w połączeniu ze sportami wodnymi i nartami.

O Hani – Ani…

Nazywam się Anna Darmas, ale wszyscy mówią do mnie Hania. Mam szczęście robić w życiu to, co kocham. A kocham: ludzi, taniec, jogę, rozwój, ruch, podróże, zdobywanie wiedzy, nauczanie, pomaganie, wolność i otwartość. Przez ostatnie 10 lat studiowałam, zdobywałam wiedzę w dziedzinach związanych z holistycznym podejściem do ciała i duszy, sama weszłam na ścieżkę rozwoju osobistego i duchowego. W międzyczasie pracowałam jako tłumacz, nauczyciel akademicki, instruktor sportowy, lektor językowy. Szukałam swojej drogi, chciałam połączyć pasje sportowe z holistycznych podejściem do ciała, duszy, zdrowia i szczęścia oraz z wiarą w uzdrawiającą moc ruchu, pozytywnej energii i otwartości na drugiego człowieka. Tak powstało Milabo (mind – language – body). Stworzyłyśmy z siostrą Magdą miejsce, gdzie tańczymy, ruszamy się, rozmawiamy w kręgu, ćwiczymy jogę, medytujemy, rozwijamy się i poznajemy siebie, dbamy o siebie na poziomie ciała, ducha i umysłu. Prowadzę zajęcia ruchowe z zakresu BODY, m. in. salsę, zumbę, fitness, treningi personalne, sezonowo: narty/ snowboard/ windsurfing. W dziedzinie MIND zajmuję się choreoterapią, jogą, Ritual Trance Dance, medytacjami wg Osho, technikami Mindfulness, tantrą, relaksacją. Uczę również języka niemieckiego i angielskiego. Inspirują mnie różne podejścia i metody pracy z ciałem, staram się rozwijać, uczestniczyć w warsztatach, praktykować. Jestem zafascynowana szamańskim podejściem do świata i natury, pierwotnymi rytuałami, mądrością wiedźm (czyli tych, co wiedzą), tantrą, wszelkimi formami swobodnego tańca (5 rytmów, Open Floor, kontakt improwizacja, DMT, LBMA, Biodanza), pracą z energią i oddechem, połączeniem body&mind oraz wpływem ruchu na psychikę człowieka. Na zajęciach, warsztatach i wspólnych wyjazdach pragnę dzielić się moją pasją, pozytywną energią (której mam baaardzo dużo), doświadczeniem i przekonaniem, że: chcieć to móc i życie jest naprawdę w naszych rękach.

  1. RITUAL TRANCE DANCE

Uwolnij Umysł!

Odkryj rytm swojej Duszy!

Oddaj się bezgranicznie tańcu całą sobą!

Zamknij oczy, weź głęboki oddech i wyrusz w piękną, taneczną podróż do swojego wnętrza.
Trance Dance to coś więcej niż myślisz. To ruch Ciała, ale przede wszystkim spotkanie ze sobą, swoim szczęściem i smutkiem, swoją dzikością i łagodnością, swoją jasną i ciemną stroną. Jest to współczesna technika tańca, która łączy pradawne rytuały z zaskakująco skutecznymi, nowoczesnymi technikami pracy z ciałem. Tańczący poprzez medytację w ruchu dążą do osiągnięcia wewnętrznej równowagi i duchowego rozwoju. Rytuał składa się z 3 części: praktyki oddechu Breath of Fire , tańca w opasce na oczach oraz odpoczynku integrującego nasze przeżycia i doświadczenia.

Ale słowa i opisy w zupełności nie odzwierciedlają prawdziwych doświadczeń :). Po prostu: przyjdź, zatańcz i celebruj z nami!

WIECZÓR OTWARTY: Ritual Trance Dance –  piątek, godz. 20.00 – 22.30, sala nr 1.

 

 2. JOGA HORMONALNA – dla kobiet.

„Jest to naturalna, oparta o jogę terapia, przy pomocy której można wznowić produkcję żeńskich hormonów.
Dzięki wewnętrznemu masażowi (za pomocą specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz skierowaniu indywidualnej energii życia do organów odpowiedzialnych za produkowanie hormonów joga hormonalna pozwala wznowić lub zintensyfikować wytwarzanie hormonów, utrzymać dobry stan zdrowia, poprawić kondycję i uśmierzyć wiele przykrych dolegliwości.” -> Dinah Rodgrigues, Twórczyni Jogi H. (91 lat)

KORZYŚCI płynące z regularnej prakatyki Jogi Hormonalnej:
• oddziaływuje na całe ciało, a głównie na: jajniki, przysadkę, tarczycę, nadnercza
• ma działanie terapeutyczne i profilaktyczne
• podnosi poziom libido i podwyższa energię życiową
• łagodzi PMS oraz przejście przez menopauzę
• odmładza (zobaczcie zdjęcia Dinyh Rodriguez :D)
• pomaga osobom z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto
• wpływa na poprawę skóry dla osób z trądzikiem o podłożu hormonalnym
• pomaga Kobietom leczącym się z powodu niepłodności
• wpływa na zminimalizowanie zaburzeń hormonalnych m.in. PCOS (zespół policystycznych jajników), zaburzenia cyklu menstruacyjnego, zanik miesiączki, PMS, przedwczesna menopauza (zanik miesiączki i niski poziom estrogenów)
• spokój i wewnętrzna równowaga

WARSZTAT: Joga hormonalna –  niedziela, godz. 11.30 – 13.00, sala nr 5

 

3. „PRZEBUDZENIE KOBIECOŚCI” – warsztat dla kobiet w ruchu

Zapraszam gorąco Was Kobiety do wspólnego ruchu i odkrywania siebie. Będziemy tańczyć, komunikować się niewerbalnie i werbalnie, praktykować świadomy dotyk i budzić naszą kobiecość. Może będziesz miała ochotę zagłębić się w siebie, w swoje ciało, odkryć jakieś tajemnice i połączenia między ciałem, umysłem a duchem, a może będziesz miała ochotę odpocząć i po prostu doświadczyć radości płynącej z ruchu i z przebywania z innymi kobietami. Wszystko jest ok, nic nie musisz. Na warsztacie będzie też miejsce na relaksację, wytrząśnięcie stresów i napięć i medytację.

Warsztat oparty o takie techniki i metody, jak: terapia tańcem i ruchem, Mindfulness, metoda Labana, tantra, elementy Gestalt, taniec spontaniczny.

WARSZTAT: Przebudzenie kobiecości (tylko dla kobiet) –  niedziela, godz. 13.30 – 15.00, sala nr 3

 

 

 

Hania Darmas (Milabo) – tancerka, tytanka, torpeda, ogień.

„Taniec, psychologia i praca z ludźmi to moje największe pasje. Nie wyobrażam sobie życia bez ruchu – to moja miłość, energia życiodajna, a przy okazji praca. Od 13 lat prowadzę zajęcia taneczne, fitness, Zumba Fitness. Jestem również akredytowanym nauczycielem jogi RYT500. Dzięki tym formom ruchu zobaczyłam, jak wiele mogę dać innym poprzez taniec, ile kobiety uczestniczące w zajęciach mogą czerpać energii, radości z ruchu, odstresowania. Zdałam sobie sprawę, że chcę pracować nad scalaniem ciała i umysłu, chcę pomagać ludziom w odkrywaniu siebie, swoich potrzeb oraz jedności ducha i ciała poprzez ruch i taniec. Sama odkryłam, że taniec to nie tylko choreografie, scena, perfekcyjne ruchy, ale to emocje, oddech, medium zmiany, wolność. W ciągu ostatnich lat uczestniczyłam w wielu zajęciach tańca spontanicznego (Movement Medicine, 5 rytmów, Biodanza), kontakt-improwizacji, w kursach i warsztatach pracy z ciałem, rozwoju osobistego, jogi, choreoterapii. Ukończyłam studia podyplomowe „Choreoterapia – pedagogika tańca”, Kurs Instruktorski „IMPROWIZACJA TAŃCA I SYMBOLIKA CIAŁA – TIA-KOSYBE” , kurs „Laban Movement Analysis i Bartenieff Fundamentals” u Agnieszki Sokołowskiej, Kurs Terapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT.
W 2015 roku założyłam z siostrą „MILABO” – przestrzeń głównie dla kobiet (ale także dla mężczyzn), gdzie mogą one rozwijać się, tańczyć, relaksować, odkrywać i zakochiwać w ciele i duszy, ruszać, bawić, śmiać, płakać, krzyczeć, pięknieć…po prostu BYĆ !

MILABO

Hania Darmas

600-410-053

Magda Darmas

660-432-757

milabo.mind@gmail.com

milabo.pl