DOROTA KOMASA

TANIEC NATURALNY

  TANIEC NATURALNY

  Jestem Pedagożką, Trenerką Holistycznego Rozwoju Osobistego, Instruktorką Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała oraz Eksperymentalnego Teatru Tańca wg.metody
  Detlefa Kapperta. A także masażystką Lomi Lomi Nui, hawajskiego masażu uzdrawiającego. Zakochana w filozofii ALOHA, przywołuję tutaj, na Śląsku, czasami w Warszawie trochę Hawajskiej energii, ciepła, dobrego dotyku. I przekazuję dostępną mi wiedzę na temat tego jak dbać o swoje ciało, duszę i umysł.

  Biorąc czynny udział w Treningu Wojowników Serca, przechodząc własną psychoterapię, ucząc się różnych stylów tańca, doświadczyłam jak ważny jest proces i przekraczanie własnych schematów (mentalnych, emocjonalnych czy ruchowych), i jak ważny jest w tym procesie odpowiedni świadek-osoba, która coś pokazuje, nazywa, prowadzi, a dalej tworzy przestrzeń do samodzielności. Dziś dzielę się swoją wiedza i doświadczeniem tworząc i prowadząc szereg autorskim warsztatów, zarówno dla dzieci, rodziców, dorosłych. Łączę  w nich znane mi i sprawdzone metody pracy z grupą oraz prowadzę sesje indywidualne.

  Stworzyłam i prowadzę między innymi autorski Cykl Warsztatów dla Kobiet „Od Nowiu do Pełni”, „Wojownik.Wojowniczka.Wytańcz to!”, „Matka i córka. Projekt taneczno-improwizacyjny”. Współprowadzę wraz z Renatą Wrzeszcz warsztat „Taniec Dźwięku w Ciele”. Przez ponad dwa lata współtworzyłam i wspierałam projekt: Naturalne Przedszkole i Szkoła „Bukowy Dom”, wraz z Małgorzatą Jabłońską prowadziłam warsztaty dla dzieci z opiekunami w ramach Mothers of Design, a także zajęcia artystyczne w ramach „Kręgu Przyrodniczo-Artystycznego” wraz z Pracownią Edukacji Żywej i Ośrodkiem Działań Ekologicznych Źródła oraz szereg innych projektów.

  Aktualnie współpracuję z takimi miejscami jak: Kawiarnia Pozytywna KAWKA w Katowicach, gdzie zarówno robię zdjęcia jak i plakaty oraz prowadzę Spotkania i Warsztaty, Republika Długich Spódnic, gdzie odsłuchać możesz rozmów Natalii Marii Romaniuk ze mną. M.in. pod tytułem „Spotkania w świetle Pełni”, Surja Joga w Katowicach, Studio Balans w Zawierciu Yogapolis w Gliwicach, Pracownia Duszy i Ciała w Bytomiu (Poznaj to miejsce klikając, gdzie masuję. Kreatywne Usprawnianie w Rzeszowie, Joga w Kędzierzynie Koźlu Gabinet Rehabilitacji Joanna Gajecka, Pracownia Edukacji Żywej, Ośrodek Pracy w Polu na Mazurach.

  Praca z ludźmi wymaga ode mnie ciągłego rozwoju dlatego dla siebie i jakości tego co robię biorę wciąż udział w różnego rodzaju warsztatach i szkoleniach z zakresu tańca, świadomości ciała, psychoedukacji, arteterapii i zdrowego stylu życia. Pracuję pod superwizją. Głęboko wierzę w podejście holistyczne do rozwoju człowieka,  W życiu osobistym pasjonują mnie górskie i nie tylko wędrówki, w stadzie ludzi i zwierząt, a także fotografia i muzyka, zarówno granie, jak i śpiewanie 🙂

  WARSZTAT TANIEC NATURALNY

  Taniec naturalny to taki sposób poruszania się, który nie jest ograniczony choreografią, układami, strukturą narzuconą z zewnątrz. Jeśli się pojawia wynika stricte z nas, naszej ekspresji, możliwości ciała, wzajemnej inspiracji. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, które budują świadomość ciała, możemy docierać do naszego potencjału, tego co nazwiemy naturą ruchu, zarówno możemy też kształtować naszą postawę, wpływać na nią i na jakość naszego czucia się w ciele. Każdy ruch spontaniczny wpływa na poprawę naszej kondycji, a jak dodamy do tego radość, swobodę to korzyści dla ciała, ducha i umysłu tylko rosną.

  Regularna praktyka, pozwala na zrzucenie nagromadzonego stresu, odzyskanie naturalnej dla ciała swobody w ruchach i spontanicznych reakcji. Ćwiczymy, tańczymy, improwizujemy. Turlamy się, skaczemy, rozciągamy, wirujemy, relaksujemy się, oddychamy. A wszystko to w przyjaznej atmosferze, gdzie nie mają znaczenia kroki, układy, w przestrzeni pozbawionej ocen i oczekiwań, w której możesz się przejrzeć i cieszyć się chwilą.

   

  WARSZTAT Taniec naturalny – niedziela, godz. 15:30 – 17:00, sala 1.