Katarzyna Kucharska

JOGA ŚMIECHU

JOGA ŚMIECHU

 

Śmiechu musiałam się nauczyć.

Kiedy przyszła do mnie joga śmiechu byłam poważną, często smutną kobietą. Lubię swoją melancholię, jest częścią mnie tak, jak moje nogi, biodra czy serce. Jednak  by  melancholia miała jakąś przeciwwagę w moim życiu pojawiła się radość.

Śmiechu musiałam się nauczyć. Wcześniej owszem śmiałam się od czasu do czasu, czasem ze śmiechu poleciały łzy, a czasem to był raczej chichot niż śmiech. Uśmiechałam się ale śmiech z serca, z przepony, był mi zupełnie nieznany i taki… wstydliwy. Gdy po raz pierwszy zobaczyłam na sobie realne działanie jogi śmiechu aż usiadłam z wrażenia. Ta łatwość, ta głębokość, ta w końcu częstotliwość śmiechu była dla mnie wielkim odkryciem! Czułam się tak, jakby świat się zmienił, jakby ludzie wokół się zmienili, jakby zaczęli nadawać tylko dobre wiadomości! Teraz śmieję się dużo częściej i z większą łatwością niż kiedyś. Nabrałam  przekonania o tym, że świat jest przyjazny i piękny, gdy wokół jest tyle roześmianych ludzi, a regularna praktyka śmiechu sprawia, że te trudne rzeczy, które zdarzają się w życiu przestają mieć tak duże znaczenie.

Oprócz prowadzenia regularnych warsztatów jogi śmiechu stworzyłam Akademię Przyjemności, pod której egidą prowadzę i współprowadzę warsztaty  budzące zmysły, ułatwiające budowanie relacji partnerskich opartych na konsensualności, piszę różne teksty dla osób, które potrzebują opowiedzieć światu o sobie i o tym, co fantastycznego robią, czasem masuję kobiety budząc ich piękno i miłość do samych siebie i buduję tym świat oparty na miękkości, przyjemności, zaufaniu, rozpuszczeniu pancerzy, w które ludzie lubią siebie ubierać. I czuję 🙂

 

JOGA ŚMIECHU

Joga Śmiechu to metoda budzenia radości. Radości niezależnej od czynników zewnętrznych. Bez opowiadania dowcipów, bez oglądania komedii, bez poczucia, że żeby się dobrze bawić potrzebny jest alkohol albo inne substancje podkręcające nasze doznania. Praktykowana w ponad 70 krajach świata przynosi świetne efekty w rozwijaniu poczucia wewnętrznego szczęścia.

Jest to również świetny sposób na spotkanie drugiego człowieka ale i na spotkanie człowieka w sobie samym. Joga śmiechu to wbrew pozorom nie tylko śmieszki i heheszki, to niesamowita ścieżka docierania do emocji, do budzenia swojej mocy i swojej prawdy oraz puszczania blokad, które nie pozwalają ci ruszyć z miejsca. Lekkość bycia, lekkość działania, łatwiejsze radzenie sobie z trudnościami dnia codziennego i świetna zabawa. To naprawdę się dzieje 🙂

Nie potrzeba do ćwiczeń nic, poza wygodnym ubraniem i małą butelką wody. Nie potrzeba też dobrego nastroju, ani łatwości śmiania się. Tego wszystkiego można się nauczyć. Jedynie czego potrzebujesz, to zostawić na chwilę kontrolę za drzwiami i pozwolić sobie doświadczać świata z perspektywy dziecka, świata, gdzie najmniejszy drobiazg może być powodem do wielkiej radości.
WARSZTAT Joga Śmiechu  – sobota, godz. 8.00 – 9.30, sala nr 5.