INA KUBAS

GOTOWANIE WG 5 PRZEMIAN

  GOTOWANIE WG  5 PRZEMIAN

  RYTM ZEGARA CIAŁA

   

  Jestem doktorem nauk chemicznych w zakresie chemii medycznej. Z wyróżnieniem ukończyłam Śląską Akademię Akupunktury w Katowicach, gdzie studiowałam Tradycyjną Medycynę Chińską. Studiowałam także Naturopatię w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, gdzie później zostałam wykładowcą. Wykształcenie w dziedzinie Medycyny Chińskiej zdobywałam u wybitnych praktyków z Chin, Francji, Izraela, Holandii, Australii, Polski. Wciąż poszerzam swoją wiedzę i doskonalę warsztat terapeutyczny.

  Popularyzuję świadome życie w zdrowiu poprzez wykłady i warsztaty na temat Medycyny Chińskiej od strony praktycznej. We Wrocławiu prowadzę swój gabinet.

  Specjalizuję się w akupunkturze i dietetyce leczniczej. W terapii pacjentów stosuję zarówno holistyczne, jak i indywidualne podejście, stosując zróżnicowane metody diagnostyczne i uzdrawiające.

  Prywatnie jestem mamą 3-letniej Poli. Gotuję według pięciu przemian, ćwiczę Qi gong i jogę, tańczę, śpiewam i gram na instrumentach. Od kilku lat poszerzam swoją świadomość o stany swobodnego bycia w sobie i w przestrzeni. Od tego czasu lepiej rozumiem siebie, ludzi, relacje i prawa jakimi rządzi się świat. Zarówno ja, jak i moi bliscy, odczuwają dzięki temu dobrostan…

  Jestem i tu: www.facebook.com/naturoterapia.kubas

   

  RYTM ZEGARA CIAŁA – WYKŁAD

  Zegar przepływu energii wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i wyznacza naturalny dla nas rytm funkcjonowania w czasie dnia i nocy. Warto więc potraktować go jako swojego przewodnika w planowaniu dziennych aktywności i odpoczynku w nocy.

  Chcecie dowiedzieć się jak najlepiej zaplanować dzienne aktywności i wypoczynek tak, aby dopasować swój rytm do rytmu wyznaczonego przez kosmiczny zegar? Z pewnością wpłynie to na lepsze samopoczucie, poprawę trawienia, urodę oraz dobry humor!

  Na wykładzie usłyszycie m.in. o tym:

  – Co to znaczy, że ludzie „sowy” mają gorące wątroby?

  – Dlaczego sportowcy osiągają najlepsze wyniki po południu i dlaczego to może rujnować ich zdrowie?
  – Czym różni się sex poranny od tego po kolacji?

  – i wiele innych…

  Z serca zapraszam!

  WYKŁAD Rytm Zegara Ciała – sobota, godz. 16.00 – 17.30, sala nr 4.

   

   

  GOTOWANIE WG PIĘCIU PRZEMIAN – WYKŁAD I PREZENTACJA

  Teoria Pięciu Przemian wywodzi się z Medycyny Chińskiej i jest obok teorii Yin i Yang najpopularniejszym sposobem klasyfikacji zjawisk w przyrodzie.

  Kuchnia Pięciu Przemian to sposób gotowania posiłków polegający na używaniu produktów o wszystkich pięciu smakach i dodawaniu ich w odpowiedniej kolejności.

  Posiłki przygotowywane wg Pięciu Przemian są lepiej przyswajalne, dają więcej energii i naprawdę lepiej smakują! Z pewnością mają także działanie prozdrowotne (wzmacniają narządy wewnętrzne), upiększające i wprowadzają w dobry nastrój.
  Podczas spotkania wprowadzę uczestników w tematykę Medycyny Chińskiej i Kuchni Pięciu Przemian. Weźcie proszę ze sobą kubeczki, bo ugotujemy kawę i Zupę Mocy!

  WARSZTAT Gotowanie wg 5 przemian – sobota, godz. 9.45 – 11.15, sala nr 4.