LunaMaga

Organic Sounds - Powrót Do Źródła

  Opis warsztatu

   Muzyka, chyba jak żadna inna forma sztuki, jest ściśle powiązana z chwilą – z teraźniejszością. Dźwięk wydawany z instrumentu przez muzyka, jest natychmiast słyszalny przez słuchacza. W ten sposób tworzy się niezwykła, powiązana z „tu” i „teraz”, więź pomiędzy twórcą a słuchaczem. Powstaje przestrzeń dla duchowego przekazu. Muzyka to przede wszystkim język duszy – forma energii zdolna przenosić emocje, a nawet obrazy, smaki, wspomnienia. Świadome i pełne przeżywanie muzyki prowadzi nas do stanów bliskich medytacji, a niejednokrotnie do samej medytacji. Muzyka może pobudzać, „napędzać”, ale może też uspokajać. Tymczasem spokój jest jednym z najlepszych leków dla ciała i duszy. W pędzie życia gubimy sens i tracimy kontakt z samym sobą. Zatrzymanie pozwala na samoistne uruchomienie mechanizmu samouzdrowienia i odzyskiwania harmonii. Muzyka to też ekspansja, uwolnienie wszystkich wewnętrznych stanów i blokad. W naszej twórczości łączymy te dwa pierwiastki, kierując powstałą energię do wewnątrz, by potem móc rozkwitnąć i wybuchnąć na zewnątrz.”

  Zapraszamy Ciebie do doświadczania siebie w muzyce, w swobodnym tańcu I medytacji.

  O nas

  Tomasz Kafel (lutnia turecka, syntezatory) „Muzyka jest ważnym elementem mojego rozwoju duchowego, sposobem wyrażania siebie, drogą do emocjonalnego oczyszczenia i samouzdrawiania. Odkąd zacząłem swoją przygodę z instrumentami w naturalny sposób skierowałem się na improwizację, a nie na wierne uczenie się konkretnych technik i odtwarzania gotowych form. Inspirująca dla mnie okazała się zwłaszcza muzyka Indii i Bliskiego Wschodu. Ostatnio fascynuje mnie świat syntezy dźwięku z wykorzystaniem syntezatorów analogowych.

  Magdalena Maria Kruszyńska – Muzykę kocham od dzieciństwa. Uważam, że jest to niesamowity dar,który był i będzie obecny w każdym zakamarku Ziemi, łącząc ze sobą ludzi gromadzących się „wokół ogniska” Najbardziej pasjonuje mnie intuicyjne, instynktowne, niepohamowane tworzenie,podyktowane chwilą i energią wszystkich zgromadzonych. Tworzę jak czuję, czuję, więc tworzę. Poza obszarem muzycznym jestem psychologiem,psychodietetykiem i protagonistką zdrowia. Próbuję łączyć to, co racjonalne, umysłowe, z tym, co pozaracjonalne i mniej uchwytne Interesuję się Nauką Zachodu i Mądrością Wschodu. Swoją wiedzą dzielę się i łączę w mojej przestrzeni na Facebooku „Spójrz na siebie” oraz „Spójrz na Siebie – poczuj zdrowie”.

  Maga Anelagdam – trzymam kręgi kobiet w Brzegu, od września kręgi łączone(damsko-męskie), tworzę kosmetyki organiczne, od niedawna makramy. Muzyka jest mi bliska od dziecka, odkrywam swój głos, poznaję archaiczne techniki śpiewu, uczę się śpiewu gardłowego. Pieśni które śpiewam są pieśniami intuitywnymi. Masaż dźwiękiem -wykonuję przy użyciu mis tybetańskich oraz innych relaksacyjnych instrumentów.

  Błażej Kaczmarek (gitara, głos) Od kilku lat gram przestrzenne improwizacje inspirowane tradycyjną muzyką wschodu, Afryki i szeroko pojętą muzyką szamańską. Stale poszukuję nowych brzmień i form ekspresji, fascynuję się organicznie rozwijającymi się formami muzycznymi wprowadzającymi w stan transu.