MAICHER KATARZYNA

CATMOVE, OBUDŹ SWÓJ GŁOS

  CATMOVE

  OBUDŹ SWÓJ GŁOS

   

  Trenerka CatMove®, tancerka, pisarka, animatorka kultury, współzałożycielka kolektywu muzyczno-tanecznego Głosy Miasta, liderka i pomysłodawczyni cyklicznych warsztatów wokalno-ruchowych „Obudź swój głos”. Od lat zgłębia różne metody taneczne i praktyki pracy z ciałem, m.in. Living Dance Form, 5 Rytmów, Contact Improvisation, Gaga, Body Mind Centering, Movement Medicine, jogę i technikę Alexandra. Prowadzi m.in. zajęcia taneczne z seniorkami, warsztaty CatMove i lekcje jogi kundalini. Więcej informacji: http://katarzynamaicher.crevado.com/

   

  CATMOVE  – WARSZTATY TANECZNE

  CatMove to autorska metoda pracy z ciałem wykorzystująca taniec i ruch spontaniczny. Opiera się na obserwacji kotów i czerpie z ich sposobów na radzenie sobie w życiu. Celem praktyki jest ogólny dobrostan ciała, psychiki i umysłu. Dzięki CatMove uczymy się sztuki odpoczywania, zabawy, uważności, niezależności, czujnej obserwacji, elastyczności, gibkości, zręczności, spontaniczności, gracji, angażowania się i odpuszczania, podejmowania decyzji, wyznaczania granic w relacjach, czerpania przyjemności, ekonomii ruchu, kreatywności i efektywnego działania. CatMove pozwala odkryć swoją osobistą moc i wewnętrzny spokój w odpowiedzi na szybkie tempo współczesnego życia. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą doświadczyć swobodnej ekspresji w tańcu oraz pogłębić swój kontakt z ciałem. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie taneczne.

  CatMove to warsztaty, które zapewnią Ci sporą dawkę ruchu, relaksu, przeciągania, zabawy i spontanicznego tańca. Przy okazji dowiesz się, jak żyć zdrowo i dbać o siebie na co dzień – tak, jak robią to koty.

  Kochasz taniec i dobrą muzykę, ale wolisz chodzić własnymi drogami i nauka kroków jest nie dla Ciebie? Chcesz zachować swoją wakacyjną energię jesienią i zimą? Czujesz przeciążenie codziennymi obowiązkami i masz ochotę zwolnić? W pracy dużo siedzisz i potrzebujesz ruchu? W Twoim życiu brakuje szczypty szaleństwa, radości i przyjemności? Chcesz świadomie i głęboko oddychać? Potrzebujesz ustalić priorytety i działać bardziej efektywnie? Pragniesz chronić swoje granice i zaznaczać indywidualność? A może marzysz o życiu w harmonii z potrzebami swojego ciała, w zdrowym kontakcie z otaczającym Cię światem?

  Przyjdź na warsztaty CatMove i zobacz, ilu z tych rzeczy możesz nauczyć się od kotów!

  Potrzebne będą: koce (mogą być przyniesione przez uczestników); wygodny strój, woda. Ćwiczymy boso, w skarpetkach lub w miękkich butach typu baletki. Sala pozwalająca na swobodny ruch (np. dla max. 16 uczestników – wystarczy sala z lustrami; dla większej liczby uczestników potrzebna większa sala). Sprzęt nagłaśniający (który można podłączyć do laptopa).
  WARSZTAT CateMove  – niedziela, godz. 8.00 – 9.30, sala nr 5.

   

  OBUDŹ SWÓJ GŁOS – WARSZTATY WOKALNO-RUCHOWE

  • Jeśli chcesz odzyskać swój głos, wyrażać siebie poprzez dźwięk, improwizować i bawić się muzyką – te warsztaty są dla Ciebie.
  • Jeśli kochasz śpiewać lub uważasz, że Ci to nie wychodzi – zapraszam do eksperymentowania.
  • Może Twoi bliscy mówią, że fałszujesz? Odważ się, przyjdź i przemów własnym głosem. Bez oceniania, swobodnie i bezpiecznie. Poczuj, jak silny i piękny jest Twój głos. Nie jest wymagane doświadczenie muzyczne, wystarczy chęć poznawania swojego głosu.

  Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku. Ich ideą jest docieranie do autentycznego głosu poprzez pracę z ciałem i oddechem. Poszukujemy dźwięków, które nie zawsze są ładne, ale za to prawdziwe. Odkrywamy, jak dobroczynne są dla nas śmiech, płacz i krzyk. Poprzez improwizację muzyczną, swobodny ruch, relaksację i zabawy z dźwiękami budujemy więzi w grupie. Uczymy się, że nasz głos może współistnieć z innymi, wyróżniać się, ale także wspierać i wnosić nową jakość.

  Podczas warsztatów poznamy m.in. ćwiczenia oddechowe i rozluźniające, rozgrzewające głos i ciało. Będzie czas na improwizację i zabawę z dźwiękami. Nauczymy się też tradycyjnej pieśni z regionu Bałkanów.

  Potrzebne będą: koce (mogą być przyniesione przez uczestników); wygodny strój, woda. Ćwiczymy boso, w skarpetkach lub w miękkich butach typu baletki. Sala pozwalająca na swobodny ruch (np. dla max. 16 uczestników – wystarczy sala lustrzana; dla większej liczby uczestników potrzebna duża sala).

  WARSZTAT Obudź swój głos  – niedziela, godz. 9.45 – 11.15, sala nr 5.