PYTKOWSKA MAGDALENA

DANCE MOVEMENT PSYCHOTHERAPY

  DANCE MOVEMENT PSYCHOTHERAPY

  Jestem…. No właśnie 🙂 Kim jestem… Na dziś czuję, że docieranie do sedna to przygoda na całe życie. Być może nie jedno. 🙂 A żyjąc w tym życiu odkrywam, eksploruję, doświadczam, tańczę, śpiewam, gram, zmieniam się, uczę poprzez relacje, joguję, gotuję, i wiele innych zwyczajnych rzeczy robię na co dzień. Na ten moment na mojej drodze zajmuję się towarzyszeniem ludziom w pokonywaniu barier na drodze ich wzrastania, poprzez psychoterapię tańcem i ruchem, oraz wykorzystanie mocy wibracji i dźwięków. Uczyłam się i doświadczałam również terapii Gestalt. Ukończyłam 4-letnie szkolenie DMT w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem (Warszawa), oraz roczny Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt (Kraków). Uczestniczyłam w wielu warsztatach i szkoleniach z obszarów pracy z ciałem, ruchem, głosem, twórczą ekspresją emocji. W obszarze moich aktywności jest praca terapeutyczna, indywidualna i grupowa, organizuję i prowadzę również warsztaty rozwojowe oraz kręgi kobiet. W kontakcie z drugim człowiekiem kieruję się holistycznym ujęciem człowieka, jako Istoty fizycznej, emocjonalnej oraz duchowej. Uwielbiam naturę, wieś, kocham być blisko ziemi, drzew, w lesie. Z zaciekawieniem obserwuję życie, wciąż ucząc się uważnie w nim uczestniczyć, słyszeć, widzieć, być obecną, doświadczać chwilę po chwili, czując, przeżywając, prawdziwie.
  Odkąd moja Dusza obudziła się do śpiewu, kreacji muzyki i tańca, już nie chce przestać, to mnie niesie w świat i w życie.

   

  WARSZTAT DMT  „ŚWIAT MNIE NIESIE – OPARCIE, ZAUFANIE, PODĄŻANIE” – WARSZTAT EKSPLORACJI SIEBIE W RUCHU.

  „Świat Mnie Niesie” – to warsztat o poczuciu ugruntowania w swoim życiu, o oparciu, o zaufaniu do siebie, świata, ludzi, o spokoju, który z tego płynie i mocy do kreowania swojego życia.
  Zapraszam Cię do eksploracji siebie w przestrzeni ciała, w ruchu i tańcu, w przestrzeni dzielonej z innymi ludźmi, w interakcji. Zapraszam Cię do doświadczenia podstawy, którą zawsze masz pod swoimi stopami, czerpania oparcia, oddawania ciężaru, odważenia się, by się poddać, dać się poprowadzić, podążyć, po to by się zasilić, odpocząć, nabrać mocy i móc działać w pełni potencjału.

  Zapraszam Nas wszystkich do zanurzenia się w swoim ciele, aby w połączeniu z oddechem, własnym rytmem i przepływem, poczuć osadzenie, poczuć swobodę bycia w sobie i lekkość bycia w przestrzeni.

  Nieustannie jestem w zadziwieniu nad tym co się zadziewa, kiedy człowiek ruch po ruchu, oddech za oddechem, „sadza swojego własnego krytyka na krześle z boku”, pozwala sobie wejść w kontakt z własnym ciałem, a następnie zanurza się w jego przestrzeni i podąża za impulsami. Jaka wolność się pojawia, jaka lekkość i czysta radość z bycia. 🙂 Zachęcam Cię byś spróbował/a wejść w tą przestrzeń.

  Zajęcia będą prowadzone w oparciu o metodę psychoterapii tańcem i ruchem (DTMT – Dance Movement Therapy), ruch/taniec spontaniczny, aktywną wyobraźnię, wizualizację, uważność, świadomość oddechu, ćwiczenia w parach i w grupie.

  Doświadczenie taneczne nie jest konieczne !
  Kondycja fizyczna i ruchowa również nie gra roli !
  Zajęcia są dla każdego, kto CHCE wziąć udział ! (pod warunkiem pełnoletniości)
  Przyjdź jeśli tylko czujesz gdzieś w sobie impuls do wzięcia udziału.

  CZEKAM NA CIEBIE J

   

  WARSZTAT DMT – niedziela, godz. 9.45 – 11.15, sala nr 3.