SIERPOWSKA ANNA

MEDYCYNA SERCA - MOVEMENT MEDICINE

  MEDYCYNA SERCA – MOVEMENT MEDICINE

  Moją praktykę bycia i pracy z ciałem ukształtowało wiele lat tańca i świadomego poruszania się. Jestem nauczycielem Movement Medicine która to szkoła proponuje szamańskie połączenie tańca jako lekarstwa ciała i duszy i emocji. Język tańca jest uniwersalnym językiem którym posługujemy się w naszej historii – ten język opowiada historie naszej duszy. Moja drogę ukształtowało silne BodyWork & Healing Art. Ma-Uri i jego tańce świątynne, jak również 5Rytmów i niezwykli nauczyciele z Polski i ze świata, masaż powięziowy ze swoją głębokością i holistyką, poszukiwanie uzdrawiających wzorców w ruchu dzięki podejściu Laban i Bartenieff, bioenergetyka Lowena którą zgłębiam w trakcie studiów, jak również ruch GaGa który uwielbiam, medytacja Mindfulness i slow jogging 🙂

  Wciąż się uczę – każde spotkanie to nauczyciel. Moja praca i praktyka jest superwizowana.

   

  MEDYCYNA SERCA – Wieczór z Movement Medicine

  „Tańczyć znaczy modlić się, medytować, stawać się jednym z większym tańcem, jakim jest wszechświat” – Jean Housto

  Zapraszam na spotkania z naturą tańca, z naturą nas samach, z naturą naszego indywidualnego rytmu – zatańcz, usiądź w kręgu i korzystaj z darów odczuwania.

  Serce jest organem czuciowym i wyrafinowanym centrum otrzymywania i przetwarzania informacji. System nerwowy w sercu (lub “mózg serca”) umożliwia mu naukę, zapamiętywanie i podejmowania decyzji funkcjonalnych niezależnie od kory mózgowej. Często reakcje, których nauczyliśmy się gdy byliśmy mali, z biegiem lat przestają nam służyć – posługujemy się nimi nadal bo są utożsamiane z bezpieczeństwem lub miłością. W medytacji i ruchu zadamy sercu stare pytana w nowy sposób by rozbudzić w nas ciekawość, by usłyszeć, a może odczuć, to co jest. Zapraszam na wieczór podążania za głosem własnego serca.

  Inspiracją w podróży odkrycia kierunku własnej medicine serca będzie mapa Movement Medicine.

  Movement Medicine to praktyka świadomej obecności. To ekstatyczny taniec, praca z ciałem, uważność i uzdrawiający ruch, który pomaga czuć, że żyję, Praktyka ta wspiera w uwolnieniu napięć w ciele oraz osiąganiu równowagi miedzy ciałem, sercem, umysłem i duchem. Daje dużo radości i odblokowuje pokłady kreatywności i energii.  Pomaga nie bać się być sobą i śmielej kreować i realizować własne marzenia. W tym tańcu odnajdujemy połączenie z wieloma ośrodkami wsparcia – przodkami, żywiołami, naturą

  Wieczór otwarty: WARSZTAT Medycyna Serca – Movement Medicine  – piątek, godz. 17.30 – 19.30, sala nr 1.

   

  SHAKE IT OFF – zajęcia ruchowe łączące praktykę ruchu z pracą z energią. 

  Jeśli jest coś co czujesz, że Ci przeszkadza, coś zaciska gardło, ściska oddech i zabiera swobodę w odczuwaniu przyjemności, jeśli zaciskasz zęby i ściskasz pięści a po spotkaniu nerwowym boli Cię brzuch zapraszam Cię na spotkanie z naturalnym sposobem radzenia sobie z napięciem.

  Naucz się kilku zwierzęco prostych mechanizmów reakcji – obudź swoją intuicję i odczuwanie. Tylko po to by poczuć siebie i swoje życie takim jakie jest Teraz dla Ciebie.
  Shake it off to otwarta droga dla odważnych naprawdę o tym co czuję, co przezywam, z czym mi jest trudno, co mnie nudzi a co mnie cieszy, co lubię i jak lubię.

  W trakcie zajęć w ruchu eksperymentujemy ze stopniowym odprężaniem, oddawaniem ciężaru, świadomym zagłębianiu się w odczuwanie ciała. W trakcie zajęć zapraszam do budowania aktywnej relacji ciała, emocji, duszy i wyobraźni.

  Struktura zajęć:

  1. Przebudzenie Tancerza / Awaikaning the Dancer (Podstawowa praktyka Movement Medicine świadomego powrotu do ciała, do obecności – w ruchu dostosowanym do swojego stanu energetycznego)
  2. Shake It Off / uwalnianie ciała i uruchomienie przepływu energii za pomocą sekwencji ćwiczeń i wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy
  3. Głęboka relaksacja i regeneracja – bycie
  4. Dzielenie się – spotkanie, możliwość rozmowy, kontaktu i odpoczynku

  Moją intencją jest inicjowanie zdrowych nawyków dla naszego ciała, naszej psychiki i duszy.
  Zwane są one czasem „rytuałami mistrzów” – proste i zorientowane na dbałość o swój ekosystem – modlitwa nad szklanką wody, shake off w trakcie dnia dla odzyskania siebie w stresie, gesty mocy.

  Co zabrać: wygodny wielowarstwowy strój do tańca (tańczymy boso) oraz wodę.

  WARSZTAT Shake It Off  – ODWOŁANY PRZEZ PROWADZĄCĄ