SKIBINSKA – JONCZYS EWELINA

YOGA NIDRA, KOBIECE KREGI I TANIEC INTUICYJNY

  YOGA NIDRA – CIAŁO ŚNIĄCE

  KOBIECE KREGI I TANIEC INTUICYJNY

   

  Instruktorka choreoterapii i arteterapii. Nauczycielka technik relaksacji, jogi, pranajamy i medytacji. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz psychodietetyki.

  Na co dzień prowadzę zajęcia jogi i tańca intuicyjnego ze świadomością ciała. W sesjach jogi, praktykujemy zarówno asany, jak i pranajamę, relaks i medytację mindfulness. Podczas spotkań choreoterapeutycznych, oprócz ruchu i muzyki, towarzyszą nam wizualizacje oraz elementy arteterapii – malowanie, wyklejanie, pisanie, uwalnianie głosu. Poprzez twórcze wyrażanie się, pobudzamy różne kanały łączności ze swoją podświadomością, potencjałem, własną prawdą i mocą.

  Organizuję warsztaty rekreacyjno-rozwojowe, współorganizuję festiwale. Koordynuję projekt Yoga Village. Piszę dla portalu Joga ABC. W praktyce własnej korzystam z kilku metod pracy w sferze fizycznej i mentalnej. Doświadczenie i wiedzę z obszaru psychosomatyki i samoświadomości, czerpię i poszerzam, uczestnicząc w warsztatach i kursach – od jogi, poprzez coaching, po taniec. Dzielę się tymi ścieżkami poszerzania świadomości, ponieważ czuję jak transformująco działają na mnie.  Wspaniałym źródłem samopoznania, motywacji oraz inspiracji, są dla mnie regularne spotkania Kobiecego Kręgu. Najbliższą mi formą ekspresji jest taniec spontaniczny oraz pisanie – wyrażanie emocji i swojej osobowości poprzez słowa. Ogromną radość czerpię z różnego typu aktywności fizycznej, wchodzenia w kontakt z ludźmi, dzielenia się doświadczeniem i wiedzą o świadomym odżywianiu.

  WARSZTAT YOGA NIDRA

  Prowadzona sesja relaksacyjna, która jest także formą medytacji.

  Yogę Nidrę nazywa się też ‘snem jogina’ lub ‘jogą snu psychicznego’. Prowadzi do rozluźnienia ciała, uspokojenia umysłu oraz  wewnętrznego wglądu poprzez wejście w obszar podświadomości i nadświadomości.

  Sesja odbywa się w komfortowej pozycji leżącej. Poprzedza ją kilka łagodnych ćwiczeń fizycznych i koncentracyjnych. W stan nidry wchodzimy poprzez skupienie uwagi na ciele, oddechu i wizualizacjach. Ciało pozostaje odprężone, a umysł pasywny. Jedni w tej metodzie znajdują sposób na głęboki relaks, rozwijanie pamięci i kreatywności lub wyrównanie deficytów snu, dla innych z kolei jest to element ścieżki medytacyjnej.

  Sesje relaksu są formą świadomego wypoczynku oraz rodzajem autoterapii. Niwelują skutki stresu, uwalniają od napięć w ciele, koją nerwy, ułatwiają wyciszenie i regenerację, przywracają właściwe wzorce oddechowe, usprawniają procesy myślowe i poprawiają samopoczucie. Na głębszym poziomie poszerzają samoświadomość, wspomagają inteligencję emocjonalną, uczą radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami i uciążliwymi stanami psychofizycznymi na co dzień.

  WARSZTAT Yoga Nidra – sobota, godz. 9.45 – 11.15, sala 5.

   

  WYKŁAD (Z AGNIESZKA ZAMOJSKA I JOANNA GANDZIARSKA-SUŁECKA)

  Wykład dotyczy Kobiecych Spotkań w Kręgu oraz zajęć związanych z ruchem spontanicznym i tańcem intuicyjnym. Opowiemy o swojej  Ścieżce Serca, o tym jak podążanie Nią może wpłynąć na dokonywane wybory i zmienić całe życie. Wybierając  Siebie wybieramy Życie. Podzielimy się swoim doświadczeniem i praktyką osobistą. Opowiemy o tym, co jest naszą pasją, co sprawia nam frajdę i co powoduje, że błyszczą nam oczy.

  WYKŁAD Kobiece Kręgi i Ruch Intuicyjny w kontekście samorozwoju – sobota, godz. 11.30 – 13.30, sala 2.

   

  WARSZTAT  (Z AGNIESZKA ZAMOJSKA): DRŻENIE – MĘSKIE I ŻEŃSKIE W POŁĄCZENIU.

  RUCH INTUICYJNY Z MAGIĄ SŁOWA I DŹWIĘKU

  Podczas tego spotkania ruch, taniec, słowa i dźwięki, staną się tunelami przenikania energii męskiej i kobiecej. Poprowadzą do przestrzeni połączenia tych jakości w nas. Naszą inspiracją są różne metody psychosomatyczne oraz ścieżki poszerzania świadomości ciała, umysłu, duszy. Praktyka 5 rytmów, choreoterapia, arteterapia, ruch autentyczny, Movement Medicine, metoda Labana, taniec spontaniczny, współczesny, teatr tańca, Open Floor, a także joga, medytacja, techniki oddechowe i relaksacja.

  WARSZTAT Ruch intuicyjny z magią słowa i dźwięku – sobota, godz. 16.00 – 17.30, sala 3.