Olga Styrcz – Behnke

BŁĘKITNA MEDYCYNA W RUCHU

  „Błękitna Medycyna w Ruchu” – Forma terapeutyczno – relaksacyjna z poruszającą muzyką na żywo oraz ruchem – tańcem, który wychodzi z impulsu, przepływu energii, zmysłów  odkrywa, otwiera, inspiruje, kontaktuje, doświadcza i zabiera w znane i nieznane rejony.

  Warsztat rozpoczyna się mini koncertem gdzie tancerka improwizuje do muzyki powoli wprowadzając uczestników w kontakt z dźwiękiem, przestrzenią, ciałem jako medium i samym sobą.

  Poprowadzi Olga wraz Grzegorzem „Ognik” Zielonko i Zbigniewem Iwickim

  Olga Styrcz-Behnke

  Od dziecka z wielką ciekawością eksploruję i odkrywam świat tańca, dźwięków, kolorów, smaków, natury. Do dziś poruszam się i wiruję między nimi. Szczególnie taniec przykuł moją uwagę przynosząc ból i ulgę zarówno z poziomu fizycznego jak i psychicznego. Odkryłam, iż za jego pomocą potrafię wyrażać niewyrażalne. Znalazłam w nim medytację, jedność pragnienia i działania, elastyczność, niewygodę, kreację, swobodne wyrażanie Siebie. Odkryłam coś czym chcę się dzielić. Działanie nieplanowane, powstające tu i teraz, oparte na świadomości ciała, kreatywności oraz uważności. Improwizacja, ucieleśnienie myśli, emocji i wyobraźni. Działania w tych obszarach opieram o wiele warsztatów, kursów, a także szkoły. Uczę się samodzielnie, ale również poprzez ludzi i dla ludzi – uczestnicząc na festiwalach , na scenie, przez performance. Ukończyłam Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Wokalistyki o kierunku Choreografia i Techniki Tańca. Swoją wiedzę wciąż poszerzam. Nadaję nowe kierunki swojej pasji, np. w stronę arteterapii.

   

  Grzegorz „Ognik” Zielonko – Zielarz praktyk, zbierający zioła własnoręcznie

  (ur. 1965 r w Brzegu Dolnym, obecnie mieszka najczęściej na dolnym śląsku) Posiada wiedzę na temat litoterapii i praktycznego zastosowania kamieni w codziennym życiu jak i w medytacji. Perkusista, bębniarz, eksperymentuje z instrumentami archaicznymi. Zaprzyjaźniony z ogniem przygotowuje pokazy Fire Show. Współpracuje z artystami oraz organizacjami pozarządowymi promującymi zdrowie i świadome życie.Zajmując się szeroko rozumianym samorozwojem ( ciało, umysł, duch) wypracowałem autorskie metody pracy z energią żywiołów. Doświadczyłem błogosławieństwa Ognia. „Dziadek Ogień” został moim wielkim nauczycielem i mistrzem z przekazem od samego Słońca.Pracuję warsztatowo w kręgach z bębnami szamańskimi i djembe stawiając Ogień ceremonialny. Pracujące rytmicznie bębny wywołują stan zwany transem i możemy odbyć podróż, doświadczając Tego Wszystkiego Istotnego na dany moment, włącznie z katharsis.

  Gram koncerty relaksacyjno – medytacyjne korzystając z takich instrumentów jak: misy kryształowe, misy dźwiękowe „Acama” terapeutycznej jakości zwane także tybetańskimi, misy czakrowe, gongi tybetańskie, flety indiańskie, bębny szamańskie, afrykańskie djembe, instrumenty archaiczne typu: konchy, dzwonki wietrzne koshi, grzechotki shipibo, tingshe, kije deszczowe, shruti box, „Zenko”, Luna Drum,  sansula, śpiew intuicyjny, mantry, głosy. Współtwórca „Music Medicina” oraz założyciel „Solar Music Medicina”, których celem i założeniem jest propagowanie oraz generowanie uzdrawiających wibracji – częstotliwości.

  Masażysta dźwiękiem (misami dźwiękowymi Acama) w/g metody Petera Hessa oraz masażu aromaterapeutycznego RainDrop Technique. „Aromatyczne Dźwięki”   to wypracowana  autorska metoda pracy łącząca wiele technik pracy z ciałem fizycznym, energetycznym oraz duchowym. Wrażliwy na zapachy pracuje z olejkami eterycznymi firmy Young&Living.

  O sobie: Odczuwam w głębi siebie, że Jam Jest „Artysta Duchowy”.

   

  Zbigniew Iwicki – Multiinstrumentalista i improwizator…

  …ukierunkowany na medytację i trans. Jego przygoda z muzyką trwa już ponad 20 lat. Poprzez fascynację wszelkimi instrumentami perkusyjnymi i harmonicznymi z całego świata aż po transowo-medytacyjną ścieżkę gdzie znalazł spokojną przystań do realizacji i twórczej pracy z energiami. Aktualnie współtworzy projekty: Calm, Tree of Light, Solar Music. Prywatnie mieszka w lesie skąd czerpie energie do pracy twórczej.

  www.kalm.in

   

   

   

   

  Warsztat BŁĘKITNA MEDYCYNA – sobota 16.00-17.30 , sala 1