Żaja – Maciejewska Joanna

LIVING DANCE FORM

  LIVING DANCE FORM

   

  Jestem absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantką Filozofii Prawa,jednak swoje życie zawodowe układam według swojej długoletniej pasji.

  Od 15 lat fascynuje mnie świadoma praca z ciałem.

  Od 2006 roku jestem Certyfikowaną Trenerką Living Dance Form. Metody dającej nieograniczoną przestrzeń wyrażania siebie poprzez swobodny ruch. Rozwijającej świadomość ciała i relacji między tym co wewnętrzne, a co zewnętrzne. Uważnie, w przepływie, w duchu wolności, poprzez otwarcie się na to co chce się pokazać.

  Coraz częściej idę za tym co żywe we mnie, co woła o uwagę na ten moment.

  Idąc tą drogą, skończyłam roczny kurs Ruchu Autentycznego ( Mary Whitehouse), przepięknej metody uważnego bycia z drugim człowiekiem, towarzyszenia mu, zobaczenia tego co ważne.

  Uczestniczyłam też w trzyletnim laboratorium poszerzania świadomości, prowadzonym przez Kamę Korytowską -z  Body-Mind Centering (Bonnie Bainbridge Cohen) oraz w dwuletnim szkoleniu analizy ruchu metodą Laban-Bartenieff, prowadzonym przez Agnieszkę Sokołowską. Inne moi nauczyciele to Adam Barley, Beata Eckert, Jonathan Horan (  5 rytmów),  Peggy Hackney, Karen Studd( Laban Bartenief Movement), Zuzanna Pędzich ( Dance Movement Therapy), Jacek Paszkowski ( Metoda Feldencraisa).

  Prowadziłam zajęcia m.in.  w ramach Akademii Kobiet Sukcesu, Wakacyjnej Wymiany wśród Trenerów w Burdągu, na V festiwalu świadomej pracy z ciałem.

  Szukam autentyczności w ciele, umyśle, w relacjach z innymi ludźmi,  zwierzętami i naturą.Uważnie zadaję pytania, obserwuję. Sprawdzam co ze mną zarezonuje. Czasem daję przestrzeń ciszy. Z oddechem. Potem zamieniam to w lekcje, odpowiedzi, przeczucia, inspiracje.

   

  WARSZTAT – LIVING DANCE FORM

  Przyjemność. Lekkość. Autentyczność. Doświadczam i stwarzam swoją rzeczywistości w jakości: przyjemności, lekkości, autentyczności.

  Chcę Was zaprosić do podróży przez Wasze własne ciała, metodą Living Dance Form. W poszukiwaniu lekkości, przyjemności i błogości,w przepływie, z uważnością.  W bezpiecznej przestrzeni, z poszanowaniem własnych granic będziemy badać różne jakości ruchu. Przejdziemy przez płynność, rozciąganie, skupienie, szybkość, żeby spotkać się w przestrzeni, gdzie jest miejsce na wszystkie poprzednie jakości, a także na wszelkie emocje, uczucia, doznania, energie, które się pojawią wraz za tematem przewodnim (przyjemność, lekkość, autentyczność). Będzie towarzyszyć nam muzyka, wsparcie poprzez dotyk drugiej osoby. Potrzebny będzie strój niekrępujący ruchów. Tańczymy boso lub w antypoślizgowych skarpetkach. Do zatańczenia!

  WIECZÓR OTWARTY Living Dance Form – sobota, godz. 20.00 – 22.00, sala 1.